Kategorie

PrestaShop


UWAGA!!!!!!

prosimy  przed dokonaniem zamówienia o kontakt  z sklepem w sprawie    dostępności towaru - jeteśmy w trakcie reorganizacji systemowej i nie wszystkie stany towarów są aktualne,  tel. 661-026-478Decoupage   słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper”  wycinać, ale technika decoupage wywodzi się ze wschodniej Syberii, gdzie przez Chiny trafiła do Włoch. To technika zdobienia polegająca na wycinaniu elementów papieru, serwetki, tworzeniu kompozycji i przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię drewna, metalu, szkła, tkaniny, ceramiki, styropianu, świecy oraz lakierowaniu tak, że dekoracja wygląda jak namalowana.   Decoupage - to sposób na rozwijanie kreatywności, to hobby, to pasja, to również świetna zabawa. I prawdą jest, że nie trzeba mieć zdolności plastycznych - wystarczy poznać techniki.


Scrapbooking   to sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Podstawowymi materiałami do ozdabiania są: kolorowy papier, stickersy,  nożyczki do wycinania profilu, ozdobne ćwieki i nity, dobry klej. Bardziej wyrafinowane ozdabianie wymaga także: stempli i pieczątek dekoracyjnych, farb i pisaków, szablonów, dziurkaczy ozdobnych, pudru i nagrzewnicy do embossingu. W scrapbookingu nie ma określonych reguł, zasady tworzenia są dowolne. Cześć osób preferuje, gdy zdjęcie znajduje się w centrum, dla innych zdjęcie jest tylko pretekstem do dobrej zabawy na kartach albumów. Im bardziej kreatywny twórca, tym ciekawszy efekt końcowy, do tego ponadczasowy.


 Cardmaking  - cóż to takiego? wysyłanie kartek na różne okazje w formie papierowej straciło obecnie nieco ze swojego uroku. Masowo produkowane kartki nie przyciągają już niczyjej uwagi  i bardzo szybko lądują w koszu. Na przekór temu trendowi powstał cardmaking, czyli ręczne tworzenie i zdobienie kartek okolicznościowych, zaproszeń, podziękowań, bilecików itp. Cieszy się on rosnącą popularnością zarówno w Polsce jak i na zachodzie. Oryginalne, niepowtarzalne kartki świąteczne czy urodzinowe stworzone przy pomocy ozdobnego papieru, są niezwykłym prezentem i sposobem na przekazanie swoich uczuć. Cardmaking wywodzi się bezpośrednio od techniki scrapbooking i wykorzystuje bardzo podobne materiały i przedmioty. 


 Sospeso  - twórczynią jest Włoszka Monika Allegro. Jest to niezwykła technika tworzenia przestrzennych dekoracji naklejanych na podstawowy decoupage. Stosuje się tu specjalną transparentną termofolię, którą można podgrzewać i na przemian modelować dłutkiem,  nie wydziela ona szkodliwych dla zdrowia toksycznych związków. Można tworzyć biżuterię,     ozdabiać obrazy, przedmioty codziennego użytku, stosować na drewnie, płycie MDF, szkle.  Bardziej zaawansowane techniki to: efekt porcelany, efekt rampicante, efekt linearny.  Podstawowy zestaw do tworzenia i ozdabiania w technice Sospeso to: folia transparentna z nadrukiem lub bez, dłutka drewniane, podkładka-gąbka do 3D, efekt lodu, żel szklący.